Sjakkbutikk
My Great Predecessors 2: Euwe, Botvinnik, Smyslov, Tal
av Garry Kasparov
Garry Kasparov (verdensmester 1985-2000) sine bøker om forgjengerne er allerede blitt klassikere – og med god grunn. Fantastisk lærerike og interessante betraktninger fra tidenes sterkeste spiller. Kasparov forteller om sjakkhistorien både gjennom ord og partier, og for dem som er glade i sjakk er disse bøkene et must.
Part Two omtaler i hovedsak verdensmesterne fra 1935 til 1963: Euwe, Botvinnik, Smyslov og Tal. Dessuten omhandles en god del andre mindre mestere i samme periode (Bronstein, Geller, Keres etc).
Som alltid fra Kasparovs hånd, er det svært godt kommenterte partier, i tillegg til interessante betraktninger rundt de historiske, kulturelle og personlige forholdene til de tidligere verdensmesterne.
Utgitt år 2003. 48o sider, hard perm. Everyman Chess.
Oppdaterer...


