Det skjer store ting i Kristiansund. Den lokale sjakklubben har ambisjoner om at Kristiansund skal bli en sjakkmetropol av internasjonal størrelse.
Mange synes sikkert noe slikt virker helt usannsynlig, men etter det vi på Sjakkhuset har sett mener vi Kristiansund allerede er på god vei. Klubben har rykket opp til eliteserien, har fått trener fra Sverige (IM Axel Smith), starter opp mer og mer sjakk for barn og ungdom, og arrangerte nylig en meget vellykket GP-turnering (mer om det her og video her). Neste august blir det gigantmatch mellom verdensmester Vishy Anand og Magnus Carlsen.
I bunn for alt som skjer ligger en svær frivillig innsats, men klubben trenger også noen kroner for å realisere sine planer. Det er her du kan bidra på en enkel og helt gratis måte.
Norsk Tipping innførte tidligere i år “Grasrotandelen”. Denne ordningen innebærer at alle spillere kan velge en forening som kan motta 5 % av innsatsbeløpet. Dvs at hvis du leverer inn en lottokupong for 200 kr, så går 10 kr til foreningen. Dette har ingen betydning for ditt innsatsbeløp, det er det samme uansett om du har grasrotmottaker.
Kanskje har du allerede en verdig grasrotmottaker – det er flere andre klubber som også er registert. Men hvis du ikke har en mottaker, oppfordrer vi deg til å velge Kristiansund Sjakklubb. Vi er overbevist om at arbeidet i Kristiansund vil bli veldig viktig ikke bare for Kristiansund, men for norsk sjakk som helhet.
Hvordan du gjør det:
- Send SMS til 2020 med innhold: GRASROTANDELEN 980283496
- Gi beskjed til tippekommisjonæren neste gang du leverer inn en kupong – kommisjonæren kan søke opp Kristiansund Sjakklubb.
Det finnes enda flere måter å gjøre det på. Les mer hos Kristiansund Sjakklubb.
